ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Генк – Вест Хем                  2 и 2+

Вест Хем игра извонреден фудбал сезонава, а широкиот ростер му овозможува на Дејвид Мојес да има силен состав дури и кога ќе одмора по неколку фудбалери за време на европските купови.

Генк ја почувствува силата на „чеканите“ при поразот од 3-0 претрпен во Лондон, а белгискиот тим тешко дека ќе може да се реваншира на денешниот дуел на домашен терен.

Вест Хем игра одлично на гостувањата, на петте меча надвор од својот стадион во Премиер-лигата има четири победи и едно реми, а лесно славеше со 0-2 над Динамо Загреб на единственото европско гостување.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баер Л. – Бетис                      1

Ференцварош – Селтик      2

Рен – Мура                             1 и 3+

Рома – Бодо Глимт              1 и 3+

Се вчитува...