ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Мајнц – Борусија М.                 2

Борусија Менхенгладбах по променливата форма на стартот на сезоната конечно влезе во посакуваниот ритам. Во Купот на Германија го декласираше шампионот Баерн Минхен со преубедливи 5-0, по што во Бундес-лигата рутински беше совладан Бохум, серија што се очекува да продолжи и на денешниот дуел со Мајнц.

Причина повеќе да се типува „двојка“ е традицијата која вели дека Борусија славела на последните три меча одиграни во Мајнц (2-3, 1-3 и 0-1), а на последните шест дуели одиграни на стадионот на денешниот ривал фудбалерите од Менхенгладбах имаат скор од пет победи и едно реми.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Саутемптон – Астон Вила             1

Ленс – Троа                                       1 и 2+

Хелмонд – Рода                               2 и 2+

Хол. Кил – Динамо Д.                    ГГ 3+

Се вчитува...