ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Јувентус – Фиорентина             1 и 3+

Јувентус повторно е во криза во Калчо-лигата, но убедливиот триумф над Зенит во ЛШ покажа дека „црно-белите“ поседуваат потенцијал за врвни партии. Со враќањето во топ-форма на Дибала и Киеза тимот на Јуве лесно влегува во шанса, па дури и Алваро Мората успеа да го прекине својот голгетерски пост на мечот со Зенит.

Фиорентина своите надежи ги полага во одличниот Драговиќ, но Јуве има дефанзивци со кои може да го неутрализира српскиот голгетер. Кај „виолетовите“ ќе недостига и првиот голман Драговски, како и Гонзалез, отсуства кои значително ќе ја отежнат задачата да се остане непоразен на денешниот меч во Торино.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Брентфорд – Норвич                    1 и 2+

Волфсбург – Аугсбург                   1 и 2+

Питерборо – Фулам                       2 и 2+

Калјари – Аталанта                        2 и 2+

Се вчитува...