ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Удинезе – Сасуоло                1

Удинезе се наоѓа во голема криза, не знае за триумф во последните седум кола од Калчо-лигата, а серијата од четири реми беше прекината со поразот од Интер минатиот викенд.

Сепак, дуелот со Сасуоло е одлична можност за тимот на Илија Несторовски конечно да ја прекина „црната серија“ и да стигне до триумф. Традицијата е целосно на страната на Удинезе, „црно-белите“ имаат скор од три победи и едно реми на последните четири дуели со Сасуоло, на кои фудбалерите на Сасуоло немаат постигнато ниту еден единствен гол.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Валенсија – Атлетико М.                  ГГ 3+

Милан – Интер                                    ГГ 3+

Ница – Монпелје                                 1 и 2+

Арсенал – Ватфорд                             1 и 2+

Се вчитува...