ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Словачка – Словенија          1 

Двете репрезентации ги загубија шансите за пласман на Светското првенство 2022 па без поголем притисок ќе се сретнат вечерва во Братислава. Поради домашниот терен, Словаците ќе бидат благи фаворити на овој меч.

Од друга страна Словенците по премиерниот триумф во „дербито“ против Хрватска во следните мечеви успеаја да слават само против „аутсајдерите“ Кипар и Малта.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Словачка.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Азербејџан – Луксембург   ГГ и 3+

Р. Ирска – Португалија       ГГ и 3+

Грузија – Шведска                2 и 3+

Сакари – Швјонтек               +

Се вчитува...