ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Aвстрија – Израел          ГГ и 3+ 

Австрија и Израел се среќаваат во натпревар кој директно ќе одлучува за второто место во квалификациската група Ф. Австријците иако имаат три бода негатива зад Израел и доколку не успеат да стигнат вечерва до триумф, преку Лигата на нации ќе играат бараж за мундијалот во Катар.

Од друга страна Израел ќе даде се од себе да остане непоразен на овој натпревар и да го осигура второто место. Поради тоа се очекува натпревар кој ќе донесе многу погодоци бидејќи и двете репрезентации негуваат напаѓачки фудбал.

Затоа нашиот сингл на денот е двата тим даваат гол и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Италија – Швајцарија         1

Молдавија – Шкотска         2 и 3+

Монако – Баерн М.              +

Плишкова – Контевејт        +

Се вчитува...