ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Шкотска – Данска      ГГ и 3+ 

Шкотска и Данска ќе се сретнат во натпревар без никакво резултатско значење. Данците веќе одамна обезбедија пласман во Катар, додека Шкотска во минатата рунда го обезбеди местото во баражот.

Затоа се очекува и двајцата селектори да излезат со комбиниран тим и да одиграат еден натпревар без многу залагање.

Затоа нашиот сингл на денот е двата тим даваат гол и повеќе од три гола вкупно.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Кенија – Руанда                    1

Полска – Унгарија               1

С. Ирска – Италија              2 и 0-2  

Циципас – Рубљов               +

Се вчитува...