ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Зенит – Милано                    2

Олимпија Милано одигра катастрофално на последниот меч во Русија, губејќи од Уникс Казан со убедливи 97-72. Јасно е дека тимот на Еторе Месина не може да повтори две толку лоши изданија, поради што се очекува италијанскиот гигант вечерва во Санкт Петербург да се врати на победнички патеки.

Ривалот не е наивен, Зенит има квалитетен ростер и се наоѓа во серија од четири победи, но Милано поседува и квалитет и искуство за да освои цел плен на ова тешко гостување.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Монако – Лил                   1

ТСЦ – Металац                 1 и 2+

Хановер – Падерборн     х2 и 2+

Зенит – Нижњи                1 и 3+

Се вчитува...