ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лацио – Јуве      2 и о-2

По интернационалната пауза се враќаат возбудувањата во најсилните фудбалски лиги во Европа. Во еден од поинтересните дуели ширум Европа денеска Лацио ќе го пречека Јувентус.

Јуве кој е во слаба форма во Серија А на стартот на сезоната мора да победи на денешниот натпревар ако сака да проба да се врати во борбата за титула. Се очекува тврд натпревар во кој на крајот победникот може да го реши само еден гол.

Затоа наш сингл на денот е победа на Јувентус и вкупно од 0 до 2 гола на мечот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Вотфорд – Манчестер Ј.     2 и 3+ 

Фиорентина – Милан          2 

Медведев – Руд                     +

Атлетико – Осасуна             1 и 3+

Се вчитува...