ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Интер – Наполи           1

Интер и Наполи вечерва ќе се сретнат во дербито на 13. коло во италијанската Серија А. По вчерашниот пораз на Милан, Наполи е единствениот непоразен тим сезонава во калчолигата и со денешна победа ќе може да се одвои на врвот на табелата.

Сепак, тимот од Неапол покажа дека се уште не е подготвен да гази се пред себе, па затоа сметаме дека денешниот натпревар е првиот на кој ќе загубат сезонава. Од друга страна по вчерашниот пораз на Милан, Интер со победа ќе се врати во трка за титулата во шампионатот.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Интер.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Болоња – Венеција              ГГ и 3+

Гранада – Реал М.                2 и 3+

Медведев – Зверев               +

Реал С. – Валенсија             1

Се вчитува...