ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рајо Валјекано – Мајорка                1 и 2+

Рајо Валјекано игра импресивно на домашен терен, тимот на нашиот Столе Димитриевски на шесте досегашни средби пред своите гледачи има пет победи и едно реми, со импресивна гол-разлика 13-2. Мајорка игра затворено на гостувањата, во просек постигнува помалку од еден гол по натпревар (вкупно пет погодоци на шест средби надвор од својот стадион), што е лоша увертира за денешниот дуел.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Верона – Емполи                        1 и 2+

Трабзон – Газиантеп                 1 и 2+

Торино – Удинезе                       ГГ

Домжале – Цеље                         ГГ

Се вчитува...