ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Јанг Бојс – Аталанта             2 и 2+

Аталанта е во трка со Вилјареал за второто место во групата, па тимот од Бергамо никако не смее да си дозволи „кикс“ вечерва во Швајцарија.

Јанг Бојс по почетната победа над Манчестер Јунајтед нанижа три порази, во последното коло ќе гостува на „Олд Трафорд“, така што на Швајцарците не им се пишува ништо добро. Згора на тоа, домашниот состав ќе биде без дури осум стандардни првотимци, податок што Аталанта ќе знае како да го искористи за да стигне до победата.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Севилја – Волфсбург               1 и 2+

Челси – Јувентус                       1

Барселона – Бенфика              ГГ

Вилјареал – Манчестер Ј.       ГГ

Се вчитува...