ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Спартак М. – Наполи 2 и 2+

По првиот пораз во Серија А сезонава минатиот викенд од Интер, време е Елјиф Елмас и Наполи да се вратат на победничките патеки. Гостување во Москва кај Спартак, не може да биде лесна задача, но избраниците на Лучијано Спалети и тоа како имаат квалитет за тоа да го направат.

Победа на овој меч ќе им загарантира нок-аут фаза во второто по ранг натпреварување на едно коло пред крајот на групите.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на Наполи и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Интер – Шахтјор                   1 и 3+

Ливерпул – Порто                1

Манчестер С. – ПСЖ           ГГ и 3+

Спортинг Л. – Борусија Д. 2 

Се вчитува...