ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Галатасарај – О. Марсеј    ГГи3+

Галатасарај изминатиот викенд загуби во големот турско дерби од Фенербахче на несреќен начин, додека Олимпик Марсеј одигра само четири минути против Олимпик Лион пред да се случи инцидентот со Дмитри Паје.

Затоа и двата тима и тоа како имаат мотив да се докажат на денешниот натпревар. Се очекува уште од првата минута да се влезе во мечот без тактизирање и со убав и напаѓачки фудбал.

Затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Локомотив М. – Лацио       3+ 

Рома – Зорија                        1-1 и 3+

ПСВ – Штурм                        1-1 и 3+

Монако – Реал С.                  Х

Се вчитува...