ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Калјари – Салернитана                 1 и 2+

Дуел на двете последни екипи на табелата во кој предноста му ја даваме на домаќинот. Калјари заигра нешто подобро по тренерската смена, во минатото коло освои бод на гостувањето против Сасуоло, а денешниот меч со Салернитана е идеална можност за прекин на серијата слаби резултати.

И традицијата е целосно на страната на Калјари, овој тим има четири победи во низа против Салернитана, а на последните четири домашни средби екипата од Сардинија има исто толку победи, притоа постигнувајќи најмалку по два погодоци.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

ВБА – Нотингем                               1 и 2+

Ленс – Анже                                       1 и 2+

Хајдук – Истра                                  1 и 3+

Милано – Олимпијакос                 1 хенд.

Се вчитува...