ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Унион Б. – Лајпциг                 2

Со натпреварот меѓу Унион Берлин и РБ Лајпциг вечерва ќе се отвори 14. коло во германската Бундеслига. Иако домаќините играат одлично оваа сезона и се наоѓаат на табелата пред вечерашниот противник сепак време е и Лајпциг нешто да добие.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на гостинскиот тим.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Гранада – Алавес                    0-2 

Анадолу – Барселона             – 

Ротерам – Стокпорт               ГГ и 3+

Црна Гора – Словенија          –

Се вчитува...