ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ЛИДС – БРЕНТФОРД        1 и 2+

Лидс освои четири бода во претходните две кола, а денешниот дуел со Брентфорд е идеална можност за екс-тимот на Алиоски да ја продолжи серијата успешни резултати и да побегне од долниот дел на табелата. Брентфорд имаше само еден пораз во првите седум премиерлигашки средби, но во последните седум меча новиот премиерлигаш претрпе дури пет порази.

Ефикасноста веќе не е толку силна страна во таборот, а и одбраната се почесто попушта под притисокот на противниците.

Причина плус да се одигра на триумф на Лидс е враќањето на најдобриот стрелец Патрик Бамфорд, кој по подолга пауза денеска ќе стартува од првата минута во тимот на Марсело Биелса.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Тотенхем – Норвич              1 и 2+

Манчестер Ј. – К. Палас     1 и 2+

Борусија М. – Фрајбург       1

Монако – Мец                        1 и 3+

Се вчитува...