ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ЕВЕРТОН – АРСЕНАЛ                       2

Евертон е еден од тимовите кој е во најлоша форма во последно време во премиер-лигата. Избраниците на Рафаел Бенитез немаат победа во последните осум првенствени средби. Од друга страна по поразот од Манчестер јунајтед време е „топчиите“ да се вратат на победничките патеки.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на гостинскиот тим.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Емполи – Удинезе                 ГГ и 3+

Калјари – Торино                  2

Хетафе – Атлетик Б.             0-2

Чешка – Словачка                 –

Се вчитува...