ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Борусија М. – Ајнтрахт               4+

Екипата на Борусија Менхенгладбах се наоѓа во катастрофална форма, во последните три кола примајќи вкупно 14 погодоци (порази од по 4-1 на гостувањата против Келн и Лајпциг и од 0-6 на домашен терен против Фрајбург).

Ајнтрахт постигнува најмалку по два погодоци на последните пет бундеслигашки дуели, што е најава за ефикасен фудбал вечерва во Менхенгладбах.

И традицијата најавува такво нешто, со оглед на фактот дека последните четири дуели меѓу овие ривали редовно завршувале со најмалку четири постигнати погодоци (три победи на Борусија и едно реми, 4-0, 3-3, 1-3 и 4-2).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Арсенал – Вест Хем                1

Баер Л. – Хофенхајм              1

Аугсбург – Лајпциг                 2 и 2+

Истра – Динамо З.                  2 и 3+

Се вчитува...