ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Билбао – Барселона                     1Х и 2+

И со доаѓањето на Чави иако Барселона почна да освојува бодови, се уште е далеку тоа од препознатливата игра која ги красеше Каталонците во последните 15 години. И кога победуваат тоа е тешко и на мускули, а веројатно нема потешко гостување од тоа во Баскија.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот или реми и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Арсенал – Ливерпул                3 +

Рома – Лече                                1 и 3+

Елче – Р. Мадрид                      2 и 2-3

Франција – Холандија             +

Се вчитува...