ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Елче – Рајо Валјекано                    2

Столе Димитриевски и неговиот Рајо Валјекано по одличниот прв дел од сезоната во шпанската Ла лига, во новата 2022 година се наоѓаат во резултатска криза. Веќе пет натпревари се без победа во примера, а дури на четири од нив доживеаја пораз.

Гостувањето кај Елче е идеална шанса за конечно тимот од главниот град на Мадрид да дојде до победа во шпанскиот шампионат.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на гостите.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Мајнц – Леверкузен                              ГГ и 3+

Лил – Мец                                                1 

Јувентус – Торино                                 1 и 2-3

Бормут – Нотингем                              ГГ и 3+

Се вчитува...