ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Блекбурн – Милвол                                    1

Иако одлично ја стартуваше сезоната поранешниот англиски шампион Блекбурн се наоѓа во мала криза и во последните пет натпревари во Чемпионшип има само една победа. Поради лошата серија малку заостанува зад директните ривали за промоција, па затоа овој меч со Милвол е да се биде или не.

Од друга страна Милвол конечно заигра и успеа да врзе пет победи по ред. Токму затоа време е да останат без бодови на еден меч, бидејќи воочливо е дека немаат квалитет за приклучок кон врвот на табелата.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баерн М. – Салцбург                    1 и 4+

Ливерпул – Интер                        0-2

Сандерленд – Флетвуд                1

Бенфика – Нант                            +

Се вчитува...