ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Интер – Фиорентина               1 и 3+

Интер ја загуби улогата на главен фаворит во трката за скудетото, па „нероаѕурите“ ќе мораат што побрзо да се рехабилитираат ако сакаат да останат во чекор со лидерот Милан. Фиорентина доаѓа на „Џузепе Меаца“, меч што избраниците на Инзаги мораат да го добијат и да почнат нова победничка серија.

И традицијата е на страната на домаќините, ако се знае дека на последните шест домашни средби со Фиорентина имаат пет победи, сите со најмалку три постигнати погодоци на натпреварите, тренд што се очекува да продолжи и на денешниот дуел.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Шефилд Ј. – Барнсли              1 и 2+

А. Вила – Арсенал                     ГГ 3+

Осасуна – Леванте                     1

Калјари – Милан                        2 и 2+

Се вчитува...