ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Манчестер ј. – Челси                                               2

Манчестер јунајтед вечерва ќе го пречека Челси на домашен терен во натпревар од 37. коло во англиската Премиер-лига кој ќе се игра денеска поради финалето кое го очекува тимот од Лондон во ФА купот.

Сезоната за Манчестер јунајтед одамна отиде во неповрат, па затоа и вечерва се очекува тимот од „Олд трафорд“ кој буквално ништо не игра да биде поразен и од Челси.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на гостите.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Феенорд – О. Марсеј                           ГГ и 3+

Вест Хем – Ајнтрахт                            ПХ

Ефес – Милано                                     –

Анисимова – Сабаљенка                   +

Се вчитува...