ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Стразбур – ПСЖ                          2 и 3+

ПСЖ веќе ја осигура титулата во француското првенство, но Мбапе, Меси и останатите сакаат победнички да ја финишираат оваа сезона. Покетино нема преголеми проблеми со повредите, сите клучни фудбалери се здрави и подготвени за настап од првата минута во Стразбур.

Тимот на Стразбур e еден од омилените „пациенти“ на „светците“, ако се знае дека ПСЖ постигна по четири гола на последните три дуели со вечерашниот ривал (4-2, 1-4, 4-0), серија што се очекува да продолжи и на денешниот меч меѓу овие две екипи.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Монако – Олимпијакос                 1 хенд.

Севилја – Кадиз                               1 и 2+

Генк – Мехелен                                1 и 2+

Брауншвајг – Магдебург               1

Се вчитува...