ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Милан – Фиорентина              1 и 2+

Милан се врати во ситуација да биде господар на сопствената судбина по „киксот“ на Интер во Болоња, па нема сомнеж дека „росонерите“ ќе сторат се со триумф над Фиорентина да се задржат на врвот на табелата. Ибрахимовиќ и Бенасер се враќаат во стартниот тим, што е уште една одлична вест за тренерот Пиоли.

Фиорентина во минатите две кола загуби од Салернитана и од Удинезе, падот во формата на „виолетовите“ е евидентен, нешто што Милан ќе мора да го искористи за да стигне до планираните бодови на оваа средба.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Удинезе – Интер                         2 и 3+

Монако – Анже                            1 и 3+

Тотенхем – Лестер                      1 и 2+

Андерлехт – Бриж                      ГГ 3+

Се вчитува...