ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вилјареал – Ливерпул                2 и 2+

Ливерпул победи со 2-0 во меч во кој тимот на Јирген Клоп имаше апсолутна доминација на теренот и лесно можеше да стигне и до поубедлив триумф.

Едно е сигурно, „црвените“ без потценување ќе влезат и на реваншот, на кој Вилјареал ќе мора да ја отвори играта, а Ливерпул со брзоногите Салах, Мане и Дијаз ќе знае како да го искористи тоа. Англискиот гигант има максимален ефект на сите гостувања во ЛШ сезонава (против Порто, Атлетико Мадрид, Милан, Интер и Бенфика), серија што се очекува да ја продолжи и против „жолтата подморница“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Андора – Бурсаспор                     2

Барселона – Баерн М.                 2 хенд.

Висла П. – Шафхаузен               1 хенд.

Борнмут – Нотингем                  0-2 гола

Се вчитува...