ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Реал М. – Манчестер Сити              2 и 2+

Манчестер Сити има предност од еден гол од првиот меч на домашен терен, но јасно е дека избраниците на Гвардиола нема да се бранат на вечерашниот реванш дуел на „Сантијаго Бернабеу“.

Сити создаде десетина одлични шанси на првиот натпревар, а во ситуација кога Реал мора да се отвори „граѓаните“ ќе имаат можност да ја искористат својата брзина, за со нов триумф и ефикасен меч да го визираат второто финале во низа во Лигата на Шампионите.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Олимпијакос – Монако                       1 хенд.

Валенсија – Болоња                              + поени

Ружомберок – Жилина                        1

Пескара – Губио                                     1

Се вчитува...