ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лил – Монако               2 и 2+

Лил загуби три од последните четири средби во францускиот шампионат, по што ги загуби шансите во борбата за излез во фудбалска Европа за наредната сезона. На спротивната страна, Монако е во серија од пет победи со кои „кнезовите“ се на делба на третото место и мора да продолжат во триумфален ритам ако сакаат да бидат дел од Лигата на Шампионите во новата сезона.

Згора на тоа, Лил ќе биде ослабен со неиграњето на Ренато Санчез и на Јилмаз, кои добија црвени картони при последниот пораз од Троа (3-0).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Интер – Емполи                          1-1 3+

Падерборн – Сандхаузен          1 и 2+

Џенова – Јувентус                       ГГ

Леванте – Р. Сосиедад                ГГ

Се вчитува...