ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Торино – Наполи                                  2

Наполи го загуби здивот во финишот и им ја препушти борбата за титулата во Серија А на градските ривали Интер и Милан. Елјиф Елмас и соиграчите денеска ги очекува тешко гостување во Торино, но сепак и покрај загубата на титулата за својата чест и честа на своите навивачи мора до крајот дадат максимум на секој натпревар.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на гостинот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Челси – Вулверхемптон            1

Брајтон – Манчестер ј.               2

Фрајбург – У. Берлин                  ГГ и 3+

Бетис – Барселона                       ХП

Се вчитува...