ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Баерн М. – Штутгарт                1 и 4+

Баварците целосно потфрлија на последното гостување против Мајнц, но денешниот дуел со Штутгарт е идеална можност за враќање на победнички патеки. На „Алијанц Арена“ се очекува ново гол-шоу, особено ако се знае дека првиот овосезонски меч во Штутгарт заврши со убедлив триумф на Баерн од 0-5.

Последните четири пресметки меѓу овие екипи редовно завршувале 4+, серија што се очекува да продолжи и попладнево во Минхен.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Арсенал – Лидс                   1 и 3+

Лајпциг – Аугсбург            1 и 3+

Верона – Милан                  2

Пијаст Г. – Лех                     2 и 2+

Се вчитува...