ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хелсингборг – Норчепинг              2 и 2+

На програмата е седм коло од шведскиот шампионат во кое Норчепинг е фаворит за бодовите на гостувањето против Хелсингборг.

По слабиот старт на сезоната (еден бод во првите четири кола), Норчепинг конечно влезе во ритам, во последните две рунди стигна до триумфи, 2-0 против Варнамо, 1-2 на гостувањето против Калмар), серија што ќе се обиде да ја продолжи и на денешното гостување во Хелсингборг.

Екипата на Хелсингборг по една година во втората лига како третопласирана на табелата експресно се врати во елитното друштво, но со квалитетот е зад водечките тимови во Шведска.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Фиорентина – Рома                 Х2 и 2+

Де Графшап – Ајндховен       ГГ 3+

Чукарички – Вождовац          1

Нептунас – Жалгирис             2 хенд.

Се вчитува...