ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Валенсија – Бетис                                      ГГ и 3+

Валенсија ќе го пречека Бетис на „Месталја“ во натпревар од 36. коло во шпанската Ла лига. Домашниот тим во последните неколку кола игра натпревари со малку голови, па затоа сега е време да видиме натпревар кој ќе изобилува со погодоци.

Од друга страна Бетис по освојувањето на титулата во „Купот на кралот“, има мал пад во формата, па сигурни сме дека избраниците на Пелегрини уште од првата минута ќе тргнат кон противничкиот гол.

Затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Астон Вила – Ливерпул          2 и 2+

Барселона – Селта В.               1 и 3+

Партизан – Будуќност            –

Кирстеа – Жабер                      1 

Се вчитува...