ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Алавес – Еспањол                                               1

Депортиво Алавес ќе го пречека Еспањол во натпревар од 36. коло во шпанската Ла лига. Домаќините имаат императив за победа бидејќи доколку не стигнат до триумф тоа ќе значи крај за нив во елитното шпанско натпреварување и следната сезона ќе мора да се вратат во второто по ранг натпреварување во Шпанија.

Од друга страна Еспањол веќе обезбеди опстанок и нема посебни мотиви за овој натпревар.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Вотфорд – Евертон                 Х2 и 2+

Севилја – Мајорка                   ХП

Болоња – Бурсаспор               –

ПСЖ – Кил                               –

Се вчитува...