ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Реал Мадрид – Леванте                         Х2 

Енис Барди и неговиот Леванте вечерва ќе имаат тешко гостување кај шампионот Реал Мадрид во 36. коло во шпанската Ла лига. До крајот на шампионатот секој бод ќе биде злато важен за тимот од Валенсија па затоа ќе мора против големиот фаворит да одат на се или ништо.

Кралевите веќе ја осигураа рекордната 35 титула во Шпанија, па затоа до крајот на шампионатот ќе гледаат само да ги одбегнат повредите пред финалето во Лигата на шампионите против Ливерпул.

Затоа нашиот сингл на денот е реми или победа на гостинот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Тотенхем – Арсенал                   3+

Андерлехт – Антверпен            1

Црвена Звезда – Олимпија      –

Реал С. – Кадиз                            1

Се вчитува...