ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Верона – Торино                 Х

Дуел на две екипи кои се стабилни на средината на табелата, со осигуран опстанок, но без шанси за борба за излез во фудбалска Европа. Верона минатиот викенд загуби на домашен терен од Милан, но избраниците на Тудор ќе сторат се за на последниот домашен меч да стигнат до цел плен и триумфално да се простат од своите навивачи.

Три од последните четири меча меѓу овие ривали завршиле без победник, тренд што се очекува да продолжи и на денешниот дуел во Верона.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Шефилд Ј. – Нотингем          1

Борусија М. – Хофенхајм       1

Борусија Д. – Херта                  ГГ 3+

Волфсбург – Баерн М.             ГГ 3+

Се вчитува...