ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Евертон – Брентфорд              1

Евертон во последен момент ја стабилизираше формата на домашен терен, на последните четири средби на „Гудисон Парк“ освои десет бода и побегна над зоната за испаѓање. Сепак, битката за опстанок не е завршена, па избраниците на Френк Лампард мора да слават на денешниот меч со Брентфорд ако сакаат да бидат дел од Премиер-лигата и во наредната сезона.

Брентфорд е веќе сигурен и без преголеми мотиви ќе влезе во денешниот меч, додека „карамелите“ ќе мора да атакуваат на цел плен. И традицијата е на страната на Евертон, кој славеше на последните четири домашни дуели со Брентфорд, вклучувајќи ги тука и убедливите 4-1 во рамките од ФА Купот сезонава.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Хетафе – Барселона                  2

Мајорка – Рајо Валјекано        1 и 2+

Ханза – Хамбургер                    2 и 3+

Калјари – Интер                         2 и 3+

Се вчитува...