ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Нотингем Ф. – Шефилд Ј.                  1

Нотингем оствари огромен успех со победата на првиот меч во Шефилд со 1-2, па „шумарите“ сега сакаат со победа на домашен терен да стават печат на успехот и да се пласираат во финалето од баражот за влез во Премиер-лигата.

Едно е сигурно, Нотингем нема да игра на реми, особено ако се земе во предвид извонредниот скор на овој тим на домашен терен. Во 2022 година Форест одигра 14 средби во Нотингем, бележејќи 12 победи, едно реми и еден пораз (од Ливерпул во ФА Купот на Англија).

Шефилд шансата ја пропушти на домашен терен, а дополнителен проблем за тренерот на оваа екипа се отсуствата на петмина првотимци на вечерашниот реванш.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Беневенто – Пиза                                1

Ден Хаг – Ајндховен                           ГГ 3+

Хелсинки – Лахти                               1 и 3+

Саутемптон – Ливерпул                    2 и 3+

Се вчитува...