ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Антверпен – Лилестром             1 и 2+

Антверпен има предност од 3-1 од првиот меч во Норвешка, но квалитетот е целосно на страната на белгискиот тим, кој со нов триумф би си го осигурал пласманот во следната рунда од квалификациите за Лигата на Конференции на УЕФА.

Антверпен одлично ја стартуваше сезоната, покрај мечот со Лилестром има и три победи на првите три меча во белгиското првенство, притоа постигнувајќи вкупно седум погодоци.

Лилестром нема што да бара на овој меч по убедливиот пораз на првата средба, па за очекување е Норвежаните да чуваат дел од силите за следните предизвици во домашното првенство, каде овааа екипа се наоѓа на второто место на табелата, во трка за титулата со лидерот Молде (пет бода помалку, но и меч помалку во однос на Молде).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Партизан – АЕК Ларнака             1 и 2+

Рапид В. – Нефчи                            1 и 3+

Словачко – Фенербахче                 2

Хелсинки – Марибор                      1

Се вчитува...