ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ПСЖ – МОНПЕЛЈЕ        1 и 4+

ПСЖ игра импресивно под водство на новиот тренер Галтие, постигнувајќи девет гола на првите две средби (со Ленс во Супер-купот и со Клермон во француското првенство).

Денеска на „Паркот на принцовите“ ќе пристигне Монпелје, а гостите ќе имаат проблем плус ако се знае дека Килијан Мбапе е „фит“ за деби во новата сезона. Францускиот ас ќе се појави во стартниот тим заедно со Меси и Нејмар, кои играат како препородени на стартот од новата сезона, најава за гол-шоу во Париз.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Арсенал – Лестер                       1 и 3+

Барселона – Р. Валјекано        1 и 4+

Лече – Интер                               2 и 3+

Ман. Сити – Борнмут                1 и 4+

Се вчитува...