ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ажаксио – Ленс                 2

Ажаксио во првото коло загуби на гостувањето во Лион со 2-1, меч на кој новиот прволигаш не го издржа темпото на елитното друштво и само по триесетина минути игра се најде во негатива од 2-0.

Ленс е уште еден тим во француската елита што инсистира на брз фудбал, со квалитетни и физички силни офанзивни играчи, кои дефинитивно ќе му создадат многу проблеми на Ажаксио на денешниот дуел. ЛЕнс во првото коло славеше со 3-2 над Брест, но тоа беше меч на кој домаќините не реализираа пенал и на средина од вториот дел веќе имаа предност од 3-0, по што дозволија во финишот да се „тресат“ за победата.

Квалитетот на денешниот дуел е на страната на гостите, кои се многу поблиску до цел плен.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Нотингем – Вест Хем               2

Салернитана – Рома                 2 и 2+

Бреша – Судтирол                     1 и 2+

Кадиз – Р. Сосиедад                 2

Се вчитува...