ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хол. Кил – Хамбургер             2 и 2+

Хамбургер делува многу сигурно на гостувањата, на последните два меча надвор од својот стадион овој тим славеше со 0-2 против Нирнберг и против Арминија.Четирите победи во последните пет кола го искачија Хамбургер на второто место на табелата, а за очекување е серијата добри резултати да продолжи и на денешното гостување против Холштен Кил.

Домаќините добро ја стартуваа сезоната, но добија само еден од последните три натпревари (дома со Сандхаузен со минимални 1-0). Падот во нивната игра е очигледен, а состав со квалитетот на Хамбургер ќе знае како да го искористи тоа за да стигне до цел плен.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Шибеник – Хајдук              2 и 2+

Ленс – Троа                           1 и 2+

Палермо – Џенова              2

Аланија – Анкарагучу        1

Се вчитува...