ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Емполи – Рома               2 и 2+

Рома е во мини-криза, „волчицата“ ги загуби последните две средби од Удинезе и од Лудогорец, но дуелот со Емполи е идеален за тимот на Жозе Мурињо да се врати на победнички патеки.

Имено, Рома на последните пет пресметки со Емполи има забележано пет победи, притоа редовно постигнувајќи најмалку по два погодоци, серија што се очекува да биде продолжена и вечерва. Емполи ремизираше на последните четири средби во Серија А, но тоа беа ривали што не се дел од врвот на италијанскиот фудбал.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Алмере – Ајндховен                 ГГ 3+

Рода – Де Графшап                  ГГ 3+

Бешикташ – Башакшехир     1

ПАОК – Ламија                         1 и 2+

Се вчитува...