ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ол. Марсеј – Ајнтрахт            1 и 2+

Францускиот тим долго време е без триумф во Лигата на Шампионите, но вечерашниот дуел со Ајнтрахт е идеална можност за радост на „Велодром“. Ајнтрахт влезе во ЛШ благодарение на освоениот пехар од Лигата на Европа, но бундеслигашот од Франкфурт со квалитетот е зад најдобрите тимови во елитното европско натпреварување.

Игор Тудор создаде победничка машинерија за францускиот шампионат, а денешниот меч треба да докаже дека Олимпик е подготвен за триумф и на елитната европска сцена. Во прилог на домаќините оди и фактот дека Ајнтрахт ќе настапи без петмина стандардни првотимци.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Плзењ – Интер                      2 и 2+

Баерн М. – Барселона          ГГ 3+

Шпанија – Финска                 + поени

Франција – Германија           – поени

Се вчитува...