ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ренџерс – Наполи    2-2 и 2+

Ељиф Елмас и неговиот Наполи вечерва ќе му гостуваат на шкотски Ренџерс во натпревар од 2. коло во А групата од Лигата на шампионите.

„Наполитанците“ на одличен начин ја стартуваа новата сезона, а убедливата победа над Ливерпул од 4-1 треба да има даде само дополнителен мотив за понатаму. Наполи ќе биде голем фаворит на гостувањето во Шкотска.

Затоа нашиот сингл е водство на гостите на полувреме и победа и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Манчестер С. – Борусија Д.       1 и 3+

Реал М. – Лајпциг                        ХП

Словенија – Полска                     +

Копенхаген – Севилја                 2

Се вчитува...