ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Митјиланд – Лацио            2 и 2+

Лацио влегува во посакуваниот ритам, па по двете победи над Феенорд во ЛЕ и над Верона во Калчо-лигата, тимот на Сари ќе ја има фаворитската улога на денешното гостување против Митјиланд.

Данскиот состав не е веќе толку моќен како во претходните две сезони по продажбата на дел од клучните фудбалери. Во првото коло Митјиланд загуби од Штурм со 1-0, а најдобра потврда за слабата форма е фактот дека Митјиланд на последните девет средби во сите натпреварувања има само една единствена победа.

Тренерот Сари најавува дека нема да тактизира со составот, а „лацијалите“ со своите најдобри единаесетмина се големи фаворити за трите бода со кои би направиле уште еден чекор напред кон нокаут фазата од Лигата на Европа.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

 Рен – Фенербахче                 ГГ 3+

Лех – Австрија В.                   ГГ 3+

Бетис – Лудогорец                 1 и 2+

Гент – Шамрок                       1 и 3+

Се вчитува...