ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Астон Вила – Саутемптон                     1

Првиот голман Емилијано Мартинез се рехабилитираше од повредата и би требало да се појави на голот на Астон Вила за вечерашниот дуел со Саутемптон. Притисокот врз Стивен Џерард е се поголем, па јасно е дека Вила мора да почне да победува доколку поранешниот англиски репрезентативец сака да остане на кормилото на овој клуб.

Саутемптон и летово продаде дел од поквалитетните фудбалери, „светците“ имаат освоено повеќе бодови од Астон Вила од стартот на сезонава, но домашниот состав сонува за повторување на ланскиот меч на „Вила Парк“ што овој тим го доби со убедливи 4-0. Саутемптон има 12 порази на последните 18 средби во Премиер-лигата почнувајќи од тој дуел, а одбраната е далеку од посакуваното ниво, па „светците“ примааат најмалку по еден гол на последните 12 лигашки средби.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Леванте – Картагена                 1

Салернитана – Лече                  1х и 2+

Галатасарај – Коњаспор          1 и 2+

Мајнц – Херта                             3+

Се вчитува...