ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Њукасл – Борнмут           1 и 3+

Фудбалерите на Њукасл се големи фаворити за освојување на трите бода на денешниот дуел со Борнмут. Гостите настрадаа на сите досегашни дуели со ривали од горниот дел на табелата, а ништо подобро не им се пишува ниту попладнево на „Сент Џејмс Парк“. Њукасл игра одлично од стартот на сезонава, среќата често им го вртеше грбот на избраниците на Еди Хау, кои имаат четири реми во последните пет кола, но денешниот меч е одлична можност за враќање на победнички патеки.

Последните два меча меѓу овие екипи завршиле со триумф на Њукасл и најмалку по три постигнати погодоци (1-4 во Борнмут и 2-1 во Њукасл), серија што се очекува да продолжи и попладнево.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Тотенхем – Лестер             1 и 2+

Баер Л. – Вердер                 1 и 2+

Лил – Тулуз                          1

Хајдук – Истра                     1 и 3+

Се вчитува...