ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хрватска – Данска                             2

Фудбалската репрезентација на Хрватска ќе ја пречека Данска во натпревар од 5. коло од А лигата во новото издание на Лигата на нации. Иако Хрватите се благи фаворити поради домашниот терен, сепак Данците играат одличен фудбал во последните неколку години.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на гостинскиот тим. 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Полска – Холандија           3+

Турција – Луксембург        1-1 и 3+

Барселона – Кјелце             +

ГОГ – Динамо Б.                  +

Се вчитува...