ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Германија – Унгарија                 1 и 4+

Унгарците се хит во досегашниот дел од Лигата на Нации, по четири кола се првопласирани во „групата на смртта“ пред Германија, Англија и Италија.

Сепак, тешко е да се поверува дека Унгарија ќе успее да стигне до позитивен резултат на вечерашното гостување против Германија, ривалот со кој ремизираа 1-1 во Будимпешта пред неколку месеци. Германците се максимално мотивирани за да триумфираат и да се искачат на првото место, по што би се бореле за трофејот во Лигата на Нации, но и со позитивна атмосфера да отпатуваат за СП во Катар.

Нојер и Горецка ќе отсуствуваат од германскиот табор, но Флик има на располагање доволен број на квалитетни играчи за да ги замени овие првотимци и да стигне до убедлива победа.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

БиХ – Црна Гора                  1

Финска – Романија              1

Естонија – Малта                 1

Канада – Катар                     1

Се вчитува...